Day 1 Start Times

Please see list below to see your start times for Day 1 - Saturday. We will hold race briefings 5min before each of these start times. 

Race # First Name Last Name Home Town Category - Men WAVE START TIME
148 Adam Mitchell Melbourne Master 2 Men (40-49) WAVE7 10:30
77 Adrian Robinson Dunedin Master 3 Men (50+) WAVE4 09:45
41 Agata Bulska Christchurch Master 1 Women (30-39) WAVE2 09:15
151 Alan Carstens Dunedin Master 2 Men (40-49) WAVE8 10:45
18 Alee Denham Melbourne Senior Men (21-29) WAVE1 09:00
171 Alex Potts Christchurch Master 1 Men (30-39) WAVE4 09:45
142 Ali Quinn Wellington Master 2 Men (40-49) WAVE7 10:30
22 Alistair Davidson Dunedin Senior Men (21-29) WAVE2 09:15
36 Amanda Pearce Nelson Master 1 Women (30-39) WAVE2 09:15
53 Andre Jaworski Richmond Master 1 Men (30-39) WAVE6 09:30
66 Andy Toomey Dunedin Senior Men (21-29) WAVE4 09:45
40 Anja McDonald Nelson Master 1 Women (30-39) WAVE2 09:15
85 Antoine Gondouin Queenstown Junior Men (18-20) WAVE5 10:00
152 Barrie Wallington Wellington Master 2 Men (40-49) WAVE8 10:45
163 Barry McFall Christchurch Master 2 Men (40-49) WAVE8 10:45
13 Ben Friel Christchurch Junior Men (18-20) WAVE1 09:00
29 Ben Oliver Rangiora Junior Men (18-20) WAVE2 09:15
54 Ben Frantz Edendale Master 1 Men (30-39) WAVE3 09:30
67 Ben Hopewell Christchurch Master 1 Men (30-39) WAVE4 09:45
99 Ben Walker Dunedin Master 1 Men (30-39) WAVE5 10:00
131 Ben Alloway Nelson Novice Men (15-17) WAVE7 10:30
51 Benjamin Raitt Christchurch Master 1 Men (30-39) WAVE3 09:30
23 Benny Bum Chin (Shayler) South Dunedin Master 1 Men (30-39) WAVE2 09:15
140 Blair Prescott Hamilton Master 2 Men (40-49) WAVE7 10:30
46 Bo MacArthur Santa Cruz CA Senior Men (21-29) WAVE3 09:30
180 Brad Collins Nelson Senior Men (21-29) WAVE2 09:15
127 Bradley Harris Alexandra Novice Men (15-17) WAVE7 10:30
89 braedan trompetter dunedin Senior Men (21-29) WAVE5 10:00
134 Brayden Horton Wanaka Novice Men (15-17) WAVE7 10:30
113 Calum Chamberlain Wellington Senior Men (21-29) WAVE6 10:15
30 Cameron Richards Christchurch Junior Men (18-20) WAVE2 09:15
61 Cati Pearson Rotorua Senior Women (21-29) WAVE3 09:30
100 Chris Dixon Dunedin Master 1 Men (30-39) WAVE5 10:00
164 Chris Sinclair DUNEDIN Master 2 Men (40-49) WAVE8 10:45
68 Christopher Whiting Dunedin Master 1 Men (30-39) WAVE4 09:45
125 Connor Jacob Wellington Novice Men (15-17) WAVE7 10:30
135 Connor Leov Geraldine Novice Men (15-17) WAVE7 10:30
52 Craig Cox Dargaville Master 1 Men (30-39) WAVE3 09:30
25 Dan Hellyer Queenstown Master 1 Men (30-39) WAVE2 09:15
91 Dan Trewern Dunedin Senior Men (21-29) WAVE5 10:00
117 Daniel Cronshaw - Hunt Rotorua Senior Men (21-29) WAVE6 10:15
101 Daniel Martin William Wright Dunedin Master 1 Men (30-39) WAVE5 10:00
48 Dave Dickson Dunedin Master 1 Men (30-39) WAVE3 09:30
45 Devan Eden Gore Senior Men (21-29) WAVE3 09:30
159 Doug Hill Dunedin Master 2 Men (40-49) WAVE8 10:45
146 Duncan Murray North Fitzroy Master 2 Men (40-49) WAVE7 10:30
75 Duncan Ness Christchurch Master 3 Men (50+) WAVE4 09:45
83 Elizabeth Gordon Dunedin Senior Women (21-29) WAVE4 09:45
81 Emily Campbell Queenstown Junior Women (18-20) WAVE4 09:45
84 Ethan Fry Christchurch Junior Men (18-20) WAVE5 10:00
4 Ethan Glover Dunedin Senior Men (21-29) WAVE1 09:00
59 Eva Dethlefsen Queenstown Senior Women (21-29) WAVE3 09:30
124 Felix Kyle Dunedin Novice Men (15-17) WAVE7 10:30
88 Fraser Dixon Fairlie Junior Men (18-20) WAVE5 10:00
161 Gareth Hargreaves Dunedin Master 2 Men (40-49) WAVE5 10:00
147 Geoff Vietz Bright, Victoria Master 2 Men (40-49) WAVE7 10:30
123 George Early Mosgiel Novice Men (15-17) WAVE7 10:30
130 George Rutter Balclutha Novice Men (15-17) WAVE7 10:30
26 Gordon Hastings Dunedin Master 1 Men (30-39) WAVE5 10:00
170 Harrison Brown Wanaka Novice Men (15-17) WAVE7 10:30
31 Hayden Mckay Nelson Master 1 Men (30-39) WAVE2 09:15
155 Jack Haughton Chch Master 2 Men (40-49) WAVE8 10:45
150 Jackson and Rose Green Christchurch Master 1 Men (30-39) WAVE8 10:45
15 Jake Paddon Dunedin Senior Men (21-29) WAVE1 09:00
87 Jarrod Murphy Mt Martha Junior Men (18-20) WAVE5 10:00
55 Jarrod Hope Gore Master 2 Men (40-49) WAVE3 09:30
108 Jarrod Mclauchlan Nelson Senior Men (21-29) WAVE6 10:15
121 Jase Christie Nelson Senior Men (21-29) WAVE6 10:15
162 Jason Turner Christchurch Master 2 Men (40-49) WAVE8 10:45
65 Jason Thomsen Queenstown Senior Men (21-29) WAVE4 09:45
129 Jayden Toomey Dunedin Novice Men (15-17) WAVE7 10:30
11 Jeremy Forlong Dunedin Master 1 Men (30-39) WAVE1 09:00
21 Jeremy Hamilton Melbourne Senior Men (21-29) WAVE2 09:15
56 Jessica Enlund Nelson Senior Women (21-29) WAVE2 09:15
2 Jimmy Pollard Queenstown Senior Men (21-29) WAVE1 09:00
93 Joel Gebbie Queenstown Senior Men (21-29) WAVE5 10:00
106 Joel Linscott Dunedin Senior Men (21-29) WAVE6 10:15
153 John Jacob Wellington Master 2 Men (40-49) WAVE8 10:45
114 John Powell Wellsford Senior Men (21-29) WAVE6 10:15
107 Jonas Meier Christchurch Senior Men (21-29) WAVE1 09:00
119 jordan blanquet Queenstown Senior Men (21-29) WAVE6 10:15
181 Joseph Nation Christchurch Senior Men (21-29) WAVE1 09:00
16 Josh Reilly Auckland Junior Men (18-20) WAVE1 09:00
137 Josh Burnett Invercargill Novice Men (15-17) WAVE7 10:30
1 Justin Leov Blenheim Master 1 Men (30-39) WAVE1 09:00
126 Kane Heka Owaka Valley Novice Men (15-17) WAVE7 10:30
60 Katie Coluccio Christchurch Senior Women (21-29) WAVE3 09:30
5 Keegan Mathew Lachlan Wright Rotorua Junior Men (18-20) WAVE1 09:00
143 Kerrin Williams Dunedin Master 2 Men (40-49) WAVE7 10:30
64 Kerry Cameron Dunedin Junior Men (18-20) WAVE4 09:45
122 Kerry Quigley Dunedin Master 1 Men (30-39) WAVE6 10:15
37 Kristen Fellers Christchurch Master 1 Women (30-39) WAVE2 09:15
3 Leighton Kirk Dunedin Senior Men (21-29) WAVE1 09:00
105 Levi Healey-Furniss Nelson Senior Men (21-29) WAVE6 10:15
79 Liv Bishop Blenheim, Marlborough Novice Women (15-17) WAVE4 09:45
8 Loui Harvey Nelson Senior Men (21-29) WAVE1 09:00
82 Lucy Campbell Dunedin Junior Women (18-20) WAVE4 09:45
34 Luke Millington Dunedin Master 1 Men (30-39) WAVE2 09:15
169 Luke Wright Wanaka Novice Men (15-17) WAVE7 10:30
33 Marcus Roy Invercargill Master 1 Men (30-39) WAVE2 09:15
144 Martin Lombardi Somerset West Master 2 Men (40-49) WAVE7 10:30
28 Matthew Lombardi Somerset West Junior Men (18-20) WAVE2 09:15
24 Matthew Freeman Queenstown Master 1 Men (30-39) WAVE2 09:15
70 Matthew Benton Eltham Master 1 Men (30-39) WAVE4 09:45
118 Matthew Roberts Christchurch Senior Men (21-29) WAVE6 10:15
14 Max Hides Christchurch Junior Men (18-20) WAVE1 09:00
42 Melanie Blomfield Christchurch Master 2 Women (40-49) WAVE2 09:15
39 Melissa - Mops - Newell Wanaka Master 1 Women (30-39) WAVE2 09:15
7 Michael Cowlin Nelson Master 1 Men (30-39) WAVE1 09:00
102 Michael McAllister Arrowtown Master 1 Men (30-39) WAVE5 10:00
154 Michael Wilson Christchurch Master 2 Men (40-49) WAVE8 10:45
44 Mike Carter Dunedin Senior Men (21-29) WAVE3 09:30
12 Mikey Northcott Wanaka Master 1 Men (30-39) WAVE1 09:00
110 Mitchell Currie Nelson Senior Men (21-29) WAVE6 10:15
71 Niall Donnelly Christchurch Master 1 Men (30-39) WAVE4 09:45
138 Nicholas (Nick) Flack Christchurch Master 1 Men (30-39) WAVE7 10:30
62 Nick Emery St Albans Master 2 Men (40-49) Wave4 10:00
98 Nigel Gardiner Dunedin Master 1 Men (30-39) WAVE5 10:00
95 Nik Borland Dunedin Senior Men (21-29) WAVE5 10:00
38 Nina Arnold Whistler, Canada Master 1 Women (30-39) WAVE2 09:15
6 Paul Van Der Ploeg Mount Beauty Senior Men (21-29) WAVE1 09:00
96 Paulo Lagos Dunedin Master 1 Men (30-39) WAVE5 10:00
19 Pete Robinson Queenstown Senior Men (21-29) WAVE2 09:15
20 Peter Joynt Spreydon Senior Men (21-29) WAVE2 09:15
76 Phil Oliver Alexandra Master 3 Men (50+) WAVE4 09:45
57 Phoebe Coers Wanaka Senior Women (21-29) WAVE2 09:30
168 Rae Anne Kurucz Christchurch Master 3 Women (50+) WAVE8 10:45
43 Raphael Kammlein-Cutler Queenstown Senior Men (21-29) WAVE3 09:30
74 Ray Hope Dunedin Master 3 Men (50+) WAVE4 09:45
35 Renee Wilson Christchurch Master 1 Women (30-39) WAVE2 09:15
158 Richard Goldsbury Christchuch Master 2 Men (40-49) WAVE2 10:45
166 Richard Mier Gold Coast Master 2 Men (40-49) WAVE8 10:45
32 Rick Thompson Dunedin Master 1 Men (30-39) WAVE2 09:15
167 Ritchie Williams Hamilton Master 2 Men (40-49) WAVE8 10:45
78 Rob Soothill Christchurch Master 3 Men (50+) WAVE4 09:45
145 Robert Porteous Dunedin Master 2 Men (40-49) WAVE7 10:30
139 Robin Moore Christchurch Master 1 Men (30-39) WAVE7 10:30
172 Roel De Valck Brugg (Ch) Master 1 Men (30-39) WAVE4 09:45
47 Roger Knauf Dunedin Master 1 Men (30-39) WAVE3 09:30
104 Romain Bonnardel Queenstown Senior Men (21-29) WAVE6 10:15
73 Rowan Bunting Christchurch Master 1 Men (30-39) WAVE4 09:45
111 Roy de Hamel Dunedin Senior Men (21-29) WAVE6 10:15
141 Ryan Cull Invercargill Master 2 Men (40-49) WAVE7 10:30
128 Ryan Shields Alexandra Novice Men (15-17) WAVE7 10:30
133 Ryan Corke Wellington Novice Men (15-17) WAVE7 10:30
63 Sam Paris Dunedin Junior Men (18-20) WAVE4 09:45
69 Sam Bryant Dunedin Master 1 Men (30-39) WAVE4 09:45
72 Sam Sole Alexandra Master 1 Men (30-39) WAVE4 09:45
116 Sam West Dunedin Senior Men (21-29) WAVE6 10:15
58 Sam Hope Dunedin Senior Women (21-29) WAVE3 09:30
50 Scott Fellers Christchurch Master 1 Men (30-39) WAVE3 09:30
149 Scott Grant Shaw Christchurch Master 1 Men (30-39) WAVE8 10:45
136 Seamus Hart Alexandra Novice Men (15-17) WAVE7 10:30
49 Shane Heka Owaka Valley Master 1 Men (30-39) WAVE3 09:30
80 Shannon Hope Dunedin Junior Women (18-20) WAVE4 09:45
157 Sheldon Vaughan Jones Gold Coast straya Master 2 Men (40-49) WAVE8 10:45
92 Simon Campbell Adelaide / Aus Senior Men (21-29) WAVE5 10:00
165 Steve Alloway Nelson Master 2 Men (40-49) WAVE8 10:45
86 Taylor Burling-Claridge Wellingtion Junior Men (18-20) WAVE5 10:00
97 Thomas Wood Barnsley Master 1 Men (30-39) WAVE5 10:00
10 Thomas Bailly Saint arnoult en yvelines Senior Men (21-29) WAVE1 09:00
94 Thomas Cappleman Wellington Senior Men (21-29) WAVE5 10:00
109 Tim Phillips Christchurch Senior Men (21-29) WAVE6 10:15
27 Tom Booker Porirua Junior Men (18-20) WAVE7 10:30
9 Tom Bradshaw Wellington Senior Men (21-29) WAVE1 09:00
112 Tom Ranier Christchurch Senior Men (21-29) WAVE6 10:15
115 Tom Burton Wanaka Senior Men (21-29) WAVE6 10:15
103 Tony Scott Dunedin Master 1 Men (30-39) WAVE5 10:00
156 Trent Summer Gold Coast. Australia Master 2 Men (40-49) WAVE8 10:45
17 Tristan Rawlence Nelson Master 1 Men (30-39) WAVE1 09:00
90 Tyler Coll Queenstown Senior Men (21-29) WAVE5 10:00
160 Warren Burgess Nelson Master 2 Men (40-49) WAVE8 10:45
120 Will Mathieson Christchurch Senior Men (21-29) WAVE6 10:15
132 William Sinclair Balclutha Novice Men (15-17) WAVE7 10:30

Kashi Leuchs
Kashi Leuchs

Author



Leave a comment

Comments will be approved before showing up.